MALOSTRANSKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2017

Malostranské komorní slavnosti

15. ročník festivalu v Praze ve Valdštejnském paláci

FESTIVAL DĚKUJE ZA LASKAVOU PODPORU
více zde

Milí posluchači, přátelé festivalu,
je pro nás ctí a potěšením, že vám můžeme již 13 let bezplatně nabízet úspěšný festivalový cyklus koncertů Malostranské komorní slavnosti.

Abychom mohli v této podobě zajistit jeho další pokračování do let budoucích, otevíráme možnost podpory formou dárcovství všem jeho příznivcům.

V případě vašeho zájmu prosím vyplňte a odešlete darovací smlouvu, nebo přímo váš dar poukažte na festivalový účet číslo: 5702110282/5500. Váš dar je daňově uznatelnou položkou.

Za vaši laskavou podporu předem děkujeme.

FORMULÁŘ PRO DAROVACÍ SMLOUVU:

Zavřít

MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2017

Program (8. 10. – 26. 11. 2017)

8. 10. 2017 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Schola Gregoriana Pragensis (Česká republika)
Zpívejme, věrní, společně
Zpěvy české a německé reformace

22. 10. 2017 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Beethoven Quartett (Švýcarsko)
Ludwig van Beethoven
Friedrich Theodor Fröhlich
Johannes Brahms

5. 11. 2017 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Jitka Čechová – klavír (Česká republika)
Robert Schumann
Ferenc Liszt
Bedřich Smetana

19. 11. 2017 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Kateřina Englichová – harfa (Česká republika)
Vilém Veverka – hoboj (Česká republika)

Maurice Ravel
Luboš Sluka
Claude Debussy

26. 11. 2017 (neděle), Kostel Panny Marie Vítězné, 15.00

Pavel Černý - varhany (Česká republika)
Karl Franz Pitsch
Robert Führer
Josef Leopold Zvonař
Antonín Dvořák
Josef Suk
Josef Klička
Leoš Janáček

MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2016

Program (2. 10. – 27. 11. 2016)

2. 10. 2016 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Jan Páleníček – violoncello
Jitka Čechová – klavír

Bohuslav Martinů
Josef Páleníček
Sergej Rachmaninov

15. 10. 2016 (sobota), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Laurent Albrecht Breuninger – housle
Ana Flávia Frazao – klavír

Claude Debussy
Edino Krieger
Camille Saint-Saëns
Hector Villa-Lobos
Maurice Ravel

30. 10. 2016 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Jana Hrochová Wallingerová – mezzosoprán
Reinhard Seehafer - klavír

Antonín Dvořák
Bohuslav Martinů
Richard Wagner
Giuseppe Verdi
Petr Iljič Čajkovskij
Leoš Janáček

13. 11. 2016 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Barocco Sempre Giovane – komorní orchestr
Olivier Lakota – trubka

Marc Antoine Charpentier
Pietro Antonio Locatelli
Johann Sebastian Bach
Georg Friedrich Händel
W. A. Mozart
Giuseppe Torelli
Jan Václav Stamic
Antonio Vivaldi

27. 11. 2016 (neděle), Valdštejnský palác – Hlavní sál, 19.30

Classico Terzetto Italiano
Ubaldo Rosso - flétna
Carlo De Martini - housle
Francesco Biraghi – kytara

Joseph Weigl
Anton Diabelli
Francesco Molino
Gioachino Rossini


MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2015

  • neděle 4. 10. 2015 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Vladimír Bukač – viola
    Adam Skoumal – klavír

    Program:
    Johannes Brahms: Scherzo c moll
    Bohuslav Martinů: Sonáta č. 1 pro violu a klavír
    Frank Bridge: Penseiro
    Adam Skoumal: Shalik (arabský tanec)
    César Franck: Sonáta A dur

  • neděle 18. 10. 2015 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Barbara Maria Willi – cembalo

    Program:
    Hans Leo Hassler: Canzona III in F
    Johann Sebastian Bach: Partita D dur BWV 828
    Francois Couperin: Les barricades mystérieuses
    Peter Graham: BAMAWI pro cembalo solo
    Johann Sebastian Bach: Chromatická fantazie a fuga d moll BWV 903

  • ZMĚNA TERMÍNU KONCERTU

    sobota 31. 10. 2015 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    NEZNÁMÉ PERLY SKANDINÁVSKÉ ROMANTIKY
    Jaroslav Šonský – dirigent
    Martinů Strings Prague

    Program:
    Carl Nielsen: Serenáda op. 1 pro smyčcový orchestr
    Kurt Atterberg: Svita pro housle, violu a smyčce
    Lars-Erik Larsson: Romance pro smyčcový orchestr, op. 19
    Dmitrij Šostakovič: Komorní symfonie, op. 110

  • neděle 15. 11. 2015 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Italské klavírní duo (čtyřručně)
    Sergio Marchegiani (Itálie) – klavír
    Marco Schiavo (Itálie) – klavír

    Program:
    Franz Schubert: Fantasia F moll, op. 103, D. 940
    Johannes Brahms: Uherské tance 1-10
    Johannes Brahms: Uherské tance 11-21

  • neděle 29. 11. 2015 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Wenzel Grund (Švýcarsko) – klarinet
    Jitka Čechová – klavír

    Program:
    Robert Schumann: Fantasiestücke op. 73 pro klarinet a klavír
    Johannes Brahms: Sonáta f moll č. 1, op. 120 pro klarinet a klavír
    Zdeněk Fibich: Selanka (Idylle), op. 16
    Bohuslav Martinů: Sonatina pro klarinet a klavír
    Claude Debussy: Premiere rhapsodie



MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2013

  • neděle 29. 9. 2013 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Jiří Vodička – housle


    Barocco sempre giovane – komorní orchestr
    umělecký vedoucí – Josef Krečmer

    Program:
    P. A. Locatelli: Introduzione teatrale op. 4 no. 4
    P. A. Locatelli: Concerto grosso in Re maggiore op. 1 no. 5
    A. Vivaldi: Concerto in Si bemolle maggiore per Violino, Archi e Basso Continuo
              "O Sia Il Corneto Da Posta" RV 363
    A. Vivaldi: "L'ESTRO ARMONICO" op. 3 no. 11
              Concerto grosso in Re minore RV 565
    A. Vivaldi: Sinfonia avanti la Sena Festeggiante RV 693
    F. Geminiani: Concerto grosso no. 12 in Re minore „La Follia“
              (trascritto dall’ op. 5 no. 12 di Arcangelo Corelli)
    P. A. Locatelli: L´ARTE DEL VIOLINO op. 3 no. 12
              Concerto in Re maggiore per Violino, Archi e Basso Continuo
              „Il Labirinto Armonico. Facilis aditus, difficilis exitus“

  • neděle 6. 10. 2013 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Ang Li (Kanada) – klavír

    Program:
    L. van Beethoven: Sonáta č. 5 c moll, op. 10, č. 1
    L. Janáček: Sonáta 1. X. 1905, Z ulice
    S. Rachmaninov: Preludium G dur, op. 32, č. 5; Étude-Tableaux c moll, op. 33, č. 9
    I. Albéniz: Z Iberie
    C. Debussy: Čtyři preludia
    T. Takemitsu: Rain Tree Sketch II
    F. Liszt: Balada č. 2 b moll, S. 171

  • neděle 13. 10. 2013 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Pavel Steidl – kytara

    Program:
    J. A. Losy Count of Losinthal: Ouveture
    F. H. Lobkovic: Allemande
    J. A. Losy Count of Losinthal: Courante
    Cervenka: Sarabande
    J. A. Losy Count of Losinthal: Bouře
    J. Adam Count of Questenberg : Menuet
    J. A. Losy Count of Losinthal: Gigue
    N. Paganini: Sonate e Ghiribizzy
    L. Janáček: Lístek odvanutý
    J. Obrovská: Pocta českému chorálu
    C. Domeniconi: Hommage a Jimmy Handrix
    P. Steidl: A ty taky jdi do Ithaky (Pocta Janě Obrovské)
    L. Janáček: Dobrou noc

  • neděle 20. 10. 2013 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Olimpia Lucente (Itálie / USA) – zpěv
    Pavel Kudelásek – housle
    Daniel Wiesner – klavír

    Program:
    A. Catalani: Ebben? Ne andrò lontana (La Wally)
    A. Dvořák: Měsíčku na nebi hlubokém (Rusalka)
    A. Dvořák: Mazurek pro housle a klavír
    G. Gershwin: Porgy & Bess
    C. Porter: Popular Medley
    arr. Moses Hogan: Tradiční americké spirituály
    A. Dvořák: Largo ze symfonie Z Nového světa
    E. di Capua: O Sole Mio
    L. De Crescenzo: Rondine al nido
    V. Russo / E. di Capua: I' te vurria vasà
    E. Fusco / R. Falvo: Dicitincello vuje
    L. Bovio / E. Tagliaferri / N. Valente: Passione
    E. Nicolardi / E. De Curtis: Voce 'e notte
    E. De Curtis / G. De Curtis: Torna a Surriento
    N. Paganini: Cantabile pro housle a klavír
    G. Capaldo / S. Gambardella: Comme facette mammeta
    S. Di Giacomo / F. Buongiovanni: Palomma e' notte
    C. A. Bixio / B. Cherubini: Mamma

  • neděle 27. 10. 2013 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Jitka Hosprová – viola
    Jitka Čechová – klavír

    Program:
    C. Schumann: Tři romance pro violu a klavír, op. 22
    R. Schumann: Sonáta č. 2, op. 22 g moll pro klavír sólo
    J. Brahms: Sonáta č. 1, op. 120 f moll pro violu a klavír
    P. Hindemith: Sonáta č. 1, op. 25 pro violu sólo
    P. Hindemith: Sonáta – Fantazie č. 4, op. 11 pro violu a klavír

  • neděle 3. 11. 2013 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Trojanovo trio

    Program:
    J. Williams: Schindlerův seznam
    V. Trojan: Suita z filmu Císařův slavík dle H. Ch. Andersena
    V. Trojan: Suita z filmu Princ Bajaja dle B. Němcové
    A. W. Ketelbey: Na perském trhu
    A. Piazzolla: Libertango, Oblivion (Zapomnění), Escualo (Žralok)



MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2012

  • Neděle 7. 10. 2012 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Kvarteto Apollon
    Wenzel Grund (Švýcarsko) – klarinet

    Program:
    S. Prokofjev: Smyčcový kvartet č. 2, op. 92 „na Kabardinská témata“
    A. Rejcha: Kvintet B dur pro klarinet a smyčcové kvarteto
    M. Ravel: Smyčcový kvartet F dur

  • Neděle 14. 10. 2012 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Joanna Trzeciak (Polsko) – klavír

    Program:
    L. van Beethoven: Variace F dur, op. 34
    K. Szymanowski: “Masky “, op. 34
    J. N. Hummel: Variace C dur na Vivat Bachus, Bachus lebe z Mozartovy opery "Die entfûrung aus dem Serail" op. 34, č. 3
    F. Chopin: 4 Impromtus

  • Sobota 20. 10. 2012 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Stéphane Béchy (Francie) – cembalo

    Program:
    N. Lebègue: Chaconne
    François d’Agincourt: La d’Houdemare
    Jean-François Dandrieu: La Lyre d’Orphée; L’éclatante
    Jean-Baptiste-Antoine Forqueray: La Couperin; La sylva; La Rameau
    Armand-Louis Couperin: La Chéron; La Blanchet
    Jacques Duphly: Allemande; Rondeau; La Forqueray; Chaconne; La Pothoüin

  • Neděle 28. 10. 2012 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    komorní orchestr Quattro
    Antonio Amenduni (Itálie) – flétna
    Marek Štilec – dirigent

    Program:
    J. Suk: Meditace na staročeský chorál sv. Václave“, op. 35a
    G. Holst: St. Paul‘s suite
    S. Mercadante: Concerto in mi minore pro flétnu as smyčcový orchestr
    O. Respighi: Antiche arie e danze – Staré árie a tance



MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2011

  • Neděle 2. 10. 2011 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Zuzana Lapčíková – cimbál, zpěv
    Josef Fečo – kontrabas

    Program:
    Balady a Janáčkovské parafráze (L. Janáček, Z. Lapčíková)

  • Neděle 9. 10. 2011 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Duo Brillaner (Izrael)
    Shirley Brill – klarinet
    Jonathan Aner – klavír

    Program:
    J. K. Vaňhal: Sonáta B dur
    L. Janáček: Houslová sonáta (arr. Duo Brillaner)
    C. Debussy: Première Rhapsodie
    J. Brahms: Sonáta f moll, op. 120, 1

  • Neděle 16. 10. 2011 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Ramzi Yassa – klavír (Egypt)

    Program:
    L. van Beethoven: Sonáta cis moll č. 2, op. 27 "Měsíční svit"
    L. van Beethoven: Sonáta Es dur, op. 81a "Les adieux"
    L. van Beethoven: Sonáta C dur, op. 53 "Waldstein"
    L. van Beethoven: Sonáta f moll, op. 57 "Appassionata"

  • Neděle 23. 10. 2011 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Guglielmo Callegari (Itálie) – tenor
    Lada Valešová – klavír

    Program:
    F. P. Tosti: A'vucchella
    F. P. Tosti: Malia
    D. Scarlatti: Sonáta E dur
    G. Puccini: La Fanciulla del West - Ch'ella mi creda da
    G. Puccini: Tosca - Recondita armonia
    G. Verdi: Il Trovatore - Di quella pira da
    J. Suk: Jaro, op.22a - Jaro
    G. Puccini: Tosca - E lucean le stelle da
    A. Dvořák: Dumka
    G. Puccini: Turandot - Nessun dorma da
    J. Suk: Jaro, op. 22a - V roztoužení
    A. Lara: Granada
    J. Serrano: Te quero morena

  • Neděle 30. 10. 2011 | 19.30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
    Janáčkovo kvarteto

    Program:
    J. Novák: Quadricinium fidium primum
    E. Schulhoff: I. smyčcový kvartet
    L. Janáček: II. smyčcový kvartet "Listy důvěrné"



MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2010

3. 10. 2010 | 19:30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
Talichovo kvarteto
Jan Talich - housle Antonio Stradivari
Petr Maceček - housle Francesco Rugger
Vladimír Bukač - viola Lorenzo Guadanini
Petr Prause - violoncello Giovanni Grancino

10. 10. 2010 | 19:30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
Smetanovo trio
Jitka Čechová – klavír
Jana Vonášková-Nováková – housle
Jan Páleníček – violoncello

17. 10. 2010 | 19:30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
POCTA CHOPINOVI
Anna Maria Stanczyk (Polsko) – klavír

24. 10. 2010 | 19:30 | Valdštejnský palác – Hlavní sál
Camerata Bohemica
Giampiero Sobrino (Itálie) – klarinet
Gudni Emilsson (Island) – dirigent



MALOSTRACKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2009

30.9. 2009 | 19:30 | Valdštejnský palác – Rytířský sál
Talichův komorní orchestr
Jiří Bárta - violoncello
Smetanovo trio
Martina Bačová – housle
Ivo Kahánek – klavír
Jan Talich – dirigent

7.10. 2009 | 19.30 | Valdštejnský palác – Rytířský sál
Domen Lorenz - housle (Slovinsko)
Alenka Lorenz – klavír (Slovinsko)

14.10. 2009 | 19.30 | Valdštejnský palác – Rytířský sál
Kvarteto Apollon
Thomas Thomaschke - zpěv

21.10. 2009 | 19:30 | Valdštejnský palác – Rytířský sál
Staffan Martensson – klarinet (Švédsko)
Jitka Čechová – klavír
Jan Páleníček - violoncello

26.10. 2009 | 19.30 | Chrám Panny Marie Vítězné
(Pražské Jezulátko)
Camerata Bohemia
(komorní orchestr)
Drahomíra Matznerová - varhany
dir.: T.F. Weser (Německo)



MALOSTRANSKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2008

ZAČÁTKY KONCERTŮ V 19.30

neděle 5. 10. 2008
Komorní filharmonie Pardubice
J. F. Manzone – dirigent/conductor (Francie/France)
GOSSEC, ČAJKOVSKIJ, MOZART

středa 8. 10. 2008
ArteMiss Trio
Adéla Štajnochrová – housle/violin
Alžběta Vlčková – violoncello
Jana Holmanová – klavír/piano
MARTINŮ, SMETANA

neděle 12. 10. 2008
"BÁSNÍK A VIRTUÓZ KLAVÍRU"
Jitka Čechová – klavír
SMETANA

středa 15. 10. 2008
"HUDBA BEZ HRANIC"
Gentlemen Singers
JANÁČEK, DVOŘÁK, MERCURY, MORROW ad.

neděle 19. 10. 2008
Classicon - dechová sekce Českých filharmoniků
D. Ashkenazy – klarinet
MOZART, KRAMÁŘ



MALOSTRANSKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2007

úterý 2. 10. 2007
Valdštejnský palác – Rytířský sál, 19.30 hod.
POCTA MISTRŮ
Smetanovo trio
Jitka Čechová – klavír
Jana Vonášková-Nováková – housle
Jan Páleníček – violoncello
BRAHMS, JANOVICKÝ, DVOŘÁK

neděle 7. 10. 2007
Valdštejnský palác – Rytířský sál, 19.30 hod.
LÁSKA A JEJÍ PODOBY
Emma Curtis – kontraalt (Anglie)
Lada Valešová – klavír
MASSENET, HAHN, SAINT-SAENS, STRAUSS, BRAHMS, PORTER

středa 10. 10. 2007
Valdštejnský palác – Rytířský sál, 19.30 hod.
...A NEJEN SMYČCE
Bennewitzovo kvarteto
Dan Wiesner – klavír
Silvie Hessová – housle
HAYDN, MARTINŮ, CHAUSSON

neděle 14. 10. 2007
Valdštejnský palác – Rytířský sál, 19.30 hod.
POCTA BRAHMSOVI
Christian Will Müller – klavír
BRAHMS, KAGEL, BRAHMS

středa 17. 10. 2007
Valdštejnský palác – Rytířský sál, 19.30 hod.
MÁME RÁDI JAZZ
Radek Zapadlo – saxofon
Matěj Benko – klavír
Petr Dvorský – kontrabas
Martin Novák – bicí
EVANS, COLTRANE, COREA, DAVIS

neděle 21. 10. 2007
Valdštejnský palác – Rytířský sál, 19.30 hod.
COMBATTIMENTO VENEZIANO
Collegium 1704
Václav Luks – umělecký vedoucí
Xenia Löffler – barokní hoboj
VIVALDI, ALBINONI, MARCELO



MALOSTRANSKÉ KOMORNÍ SLAVNOSTI 2006

středa 4. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác – Rytířský sál
Královská tria
Ensemble Tourbillon
Petr Wagner – umělecký vedoucí
Marin Marais: Sonnerie de Sainte Geneviève du Mont de Paris
Charles Dollé: Sonate en Trio
Georg Philipp Telemann: Trio No.10 ze sbírky Essercizzi Musici
Dietrich Buxtehude: Triosonate in A
Gottfried Finger: Sonate a 3

neděle 8. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác – Rytířský sál
České klavírní klenoty 20. století
Martin Kasík – klavír
Vítězslav Novák: Vzpomínky op. 6
Leoš Janáček: Sonáta 1. X. 1905
Leoš Janáček: V Mlhách
Bohuslav Martinů: Tři české tance
Karel Husa: Sonatina
Klement Slavický: Tři skladby pro klavír

středa 11. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác – Rytířský sál
Vídeňská křižovatka
Zdena Kloubová – soprán
Václav Luks – kladívkový klavír
Carl Philipp Emanuel Bach: Württenbergská sonáta č. 1 a moll
Joseph Haydn: Landlust
Ludwig van Beethoven: Bußlied, Ich liebe dich
Franz Schubert: Ständchen
Carl Philipp Emanuel Bach: Rondo G dur "für Kenner und Liebhaber III"
Wolfgang Amadeus Mozart: Daphne, deine Rosenwangen,
Als Luise..., Ridente la calma, An Chloë
Leopold Koželuh: Sonáta a moll op. 20, Tři italské arietty

neděle 15. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác – Rytířský sál
Jazzové inspirace
Kvarteto Apollon
David Balakrishnan: Skylife, Spider Dreams, Waterfall with Blenders,
Little Mouse Jumps
Miles Davis: Milestones, Seven Steps to Heaven
Dizzy Gillespie: A Night in Tunisia
Oliver Nelson: Stolen Moments
Horace Silver: Ecaroh
Thelonious Monk: Ruby My Dear
Darol Anger: Street Stuff
Leonard Bernstein: Cool
Chick Corea: No Mystery
John Coltrane: Naima
Pat Metheny: Jaco

středa 18. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác – Rytířský sál
Velké houslové sonáty
Jana Vonášková–Nováková – housle
Petr Novák – klavír
Ludwig van Beethoven: Sonáta č. 9 "Kreutzerova"
Cézar Franck: Sonáta A dur

neděle 22. 10. 2006, 19.30 hod.
Valdštejnský palác – Rytířský sál
Slavní klasikové
Filharmonický komorní orchestr
Pavel Prantl – umělecký vedoucí
Jean-Marc Fessard (Francie) – klarinet
Jan Zach: Sinfonia č. 4 in A
Karel Stamic: Koncert pro klarinet a orchestr č. 1 F dur
Karel Husa: Pastoral for Strings (1980)
Michel Lysight: Septentrion pro klarinet a smyčce (2005)
Bohuslav Martinů: Serenáda č. 2 pro dvoje housle a violu (1932; H. 216)

Festivalový cyklus České kulturní slavnosti vstupuje v roce 2018 do svého 16. roku působení.

České kulturní slavnosti jsou členem Asociace hudebních festivalů České republiky

České kulturní slavnosti získávají pravidelně záštitu Ministerstva kultury.

Nejbližší termíny:

VIVAT VARHANY – SLAVONICE 2018:

Program (7. 7. – 21. 7. 2018)

POCTA VELKÝM OSOBNOSTEM UTVÁŘEJÍCÍCH IDENTITU ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU PŘED A PO ROCE 1918
POCTA Bedřichu Antonínu Wiedermannovi (1883 – 1951)

7. 7. 2018 (sobota), kostel Nanebevzetí Panny Marie - Slavonice, 19. 00 hod.

Waclav Golonka – varhany (Polsko)

Autor hudby Název hudebního díla
J. Pachelbel Toccata in C Fuga in C
J. P. Sweelinck       Fantasia Echo
J. J. Froberger Toccata in a
J. S. Bach Chorální předehra Wer nur den lieben Gott
lässt walten BWV 690
F. X. Brixi Preludium F-dur
J. F. N. Seger Preludium a fuga a-moll
J. K. Kuchař Partita C-dur
G. Muffat Passacaglia ze sbírky Apparatus musico organisticus
Toccata duodecima et ultima ze sbírky
Apparatus musico organisticus

14. 7. 2018 (sobota), Kostel Božího těla - Slavonice, 19.00 hod.

Robert Lehrbaumer – varhany (Rakousko)

Autor hudby Název hudebního díla
J. P. Sweelinck       Balletto del Granduca
J. Pachelbel Aria Sebaldina variata Fuga in C
T. D.l Schlee Trois Inventions modale Basso ostinato Jeu Canon
J. Haydn z cyklu "Flötenuhr 1792"
Allegro moderato
Andante
Menuett "Der Wachtelschlag"
Presto
G. von Einem Kánon z 2. Sonatiny op. 7 Chorál
z cyklu „Sedm portrétů“ ("Sieben Porträts") op. 109
W. A. Mozart Andante F dur KV 616 - "Für eine Walze in eine kleine Orgel"
J. Takacs Pastýřská (Hirtenstück)
Toccatina
D. Zipoli All’Elevazione
All’Offertorio

21. 7. 2018 (sobota), kostel Nanebevzetí Panny Marie - Slavonice, 19. 00 hod.

Pavel Svoboda – varhany

Autor hudby Název hudebního díla
J. S. Bach Preludium a fuga g moll BWV 535
Erbarm dich, o Herre Gott BWV 721
Passacaglia c moll BWV 582
R. Schumann Fuga na B-A-C-H
J. Pachelbel Partita in G
J. Sebastian Bach       Toccata a fuga d moll BWV 565